pátek, 04 prosinec 2015 12:23

Purchase Management Forum 2016

Napsal(a)

Společnost Topvision Praha připravuje druhý ročník konference Purchase management fórum. Konference se uskuteční 18. 2. 2016, bude tedy dozajista první velkou akcí jarní nákupní konferenční sezóny.

Na co se můžeme těšit.

Prvním z bodů bude Organizace a řízení nákupu. Aktuální téma o tom jak organizovat, řídit a provádět činnosti uvnitř nákupního útvaru. Téma, které je předmětem diskuse na každém mém kurzu. Tři vystupující nabídnou tři různé pohledy na tuto oblast a na její vliv na činnost, výsledky a postavení nákupu ve firmě. Konkrétní formu organizace a řízení je nezbytné volit s ohledem na typ výroby, nakupované komodity, velikost firmy a další parametry. Často se v praxi například setkávám s klasickým komoditním nákupem jako s variantou, na kterou nenechá daný manažer nákupu dopustit.  Bude jistě zajímavé porovnat zkušenosti tři manažerů nákupu s organizací a řízením nákupu. Zaměření bude tentokrát mnohem více na výrobní nákup, u kterého mám někdy pocit, že je na konferencích opomíjen. Budeme moci porovnat zkušenosti s řízením komoditního nákupu, kdy každý nákupce řeší svou komoditu tzv. od A do Z. Pak nákupu pracujícího v malých komoditních skupinkách nichž je vždy zastoupen strategická i operativní činnost s podmínkou vzájemné zastupitelnosti. A třetím bude nákup rozdělen na strategický a operativní. Porovnání třech různých způsobů řízení nákupu bude jistě velmi zajímavé.

Druhým dopolední blok bude patřit jednomu z klíčových témat současného firemního nákupu. Formou panelové diskuse budou diskutovat zkušení manažeři nákupu své zkušenosti s  komunikací nákupního útvaru s ostatními útvary ve firmě a to nejen s interními klienty – žadateli, ale i dalším útvary, jako je controlling, projektoví manažeři, konstrukce, obchodníci a další. Diskuse jistě neopomene vliv interních vztahů na pozici nákupu ve firmě i na jeho výsledky. Osobně se moc těším na tuto diskusi, na kterou je vyčleněn čas 2 hodiny, což umožní se tématu věnovat opravdu podrobně s aktivním zapojením účastníků konference.

Po obědě následuje série workshopů na téma vyjednávání v nákupu. Jsem velmi rád za tuto volbu a děkuji organizátorům, že zvolili tuto formu. Vyjednávání není téma na klasické konferenční příspěvky formou přednášek, ale na workshopy jistě ano. Navíc celé odpoledne budou paralelně probíhat tři workshopy, které budou řešit různé pohledy na vyjednávání a bude možnost je vzájemně porovnat. A co hlavně, účastníci konference nebudou stát před volbou jaký workshop zvolit, na který chtějí jít a který oželí. Každý workshop proběhne celkem třikrát po sobě. Můžete tedy v klidu absolvovat všechny bez obav, že Vám něco unikne. A hodina času na každý workshop dává i čas na vzájemnou diskusi.

Zakončení jako obvykle v 17:00. Předpokládám, že případné diskutující v kuloárech nebude nikdo vyhazovat, když se do diskuse zaberou déle. V té souvislosti si vzpomínám na jednu konferenci před několika lety, kde jsme se zabrali do diskuse po jejím skončení v 16:00 a v 20:00 nás personál přišel opatrně upozornit, že by bylo dobré končit J. Věřím, že stejně zajímavý bude druhý ročník Purchase management fóra a nebude se nám chtít skončit.

Podrobnosti o programu, vystupujících a registraci na webu konference 

http://purchasemanagement.cz/

Těším se na viděnou.

Karel Otýs

odborný garant konference

Naposledy změněno středa, 08 březen 2017 17:31
Pro psaní komentářů se přihlašte